שכונת נווה שאנן בחיפה

שכונת נווה שאנן היא השכונה הגדולה בחיפה, ואשר מאכלסת כ-20% מאוכלוסיית חיפה הכוללת, כ-60,000 תושבים. השכונה ממוקמת בחלק הדרום מזרחי של חיפה. השכונה מחולקת לתתי רבעים ושכונות השוכנים תחתיה, בחלוקת לאוכלוסייה הוותיקה של חיפה, אוכלוסיית משפחות צעירות, אוכלוסייה דתית/מסורתית, קהילת הסטודנטים ואחרות. שכונת נווה שאנן היא בין השכונות המבוקשות בחיפה, ומתאפיינת באוכלוסייה צעירה ובתנופת בניה של מתחמי מגורים חדשים הנבנים לצד מתחמי המגורים והמבנים הוותיקים בשכונה, אשר נבנו בחלקם למעלה משני עשורים לפני קום המדינה.

השכונה שוכנת בחלקו המזרחי של הר הכרמל, בסמוך למוסד האקדמי הטכנולוגי- הטכניון, ובקרבה לאוניברסיטת חיפה, מה שמושך אל השכונה אוכלוסייה צעירה של סטודנטים לתקופות ממושכות של שכירות. בשכונה ניתן למצוא אוכלוסיות מגוונות, קהילה דתית שמרנית לצד קהילה חילונית וליברלית, סטודנטים, מבוגרים מוותיקי השכונה, זוגות צעירים, מוסדות דת ושירותים, מרכזי מסחר ומגוון רחב של מוקדי בילוי ופנאי. 

מאפיין בולט של שכונת נווה שאנן הוא המבנה המישורי שלה- המאפשר לתושבים תנועה והתניידות נוחה, הליכה רגלית ללא תלות בכלי רכב פרטי או בתחבורה ציבורית- בשונה משכונות רבות הממוקמות על הר הכרמל. עיריית חיפה מקדמת תכניות התחדשות עירונית, בה נכללים חלק ניכר ממתחמי המגורים הוותיקים בחיפה- מה שמביא לעליית שווי הדירות בשכונה.

מחירי הדירות בשכונת נווה שאנן

דירות למכירה בנווה שאנן חיפה זוכות לביקוש גבוה, וממוצע מחירי הנדל"ן בשכונה מצוי בצמיחה מתמדת.
טווח ממוצע של דירות יד 2 ישנות נמכרות בטווח מחירים של 15 – 20 אלף ₪ למ"ר.
טווח ממוצע של דירות חדשות ובניינים חדישים נמכרות בטווח מחירים של 19 – 24 אלף למ"ר.
פערי המחירים תלויים במיקום בנו"ש, מצב הדירה, גודל הדירה, נוף.

דירת 3 חדרים

דירת 4 חדרים

דירת 5 חדרים

900,000 – 1,300,000 שח

1,100,000 – 1,700,000 שח

1,700,000 – 2,500,000 שח

מרכזי קניות ומסחר

  • גראנד קניון חיפה– הגראנד קניון בחיפה הוא קניון עצום בגודלו, המתפרס על פני כ- 200,000 מ"ר, 3 קומות של מסחר, כ-3,000 מקומות חניה, מתחמי משרדים, מרפאות ושירותים נוספים.
  • מרכז מסחרי זיו– מרכז זיו הוא מרכז מסחרי פתוח בלב שכונת נווה שאנן, כולל מגוון חנויות ועסקים, מסעדות ובתי קפה, ומהווה מוקד בילוי ופנאי לצעירי השכונה ולמבקרים.

אזורי תעסוקה

מוקדי התעסוקה בנווה שאנן מצויים במרכזים המסחריים ובאמצעות נותני השירות המקומיים.

השכונה הגדולה כוללת לא מעט מוסדות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, ומתחמים רפואיים המספקים אף הם משרות יציבות למתאימים.

נוסף לזאת, השכונה מצויה במרחק כ-10 דקות נסיעה לדרומה של חיפה, למרכז ההייטק והתעסוקה הבולט מת"ם, ונגישה לערוצי תנועה מרכזיים מצפון ומדרום, מה שמאפשר לתושביה הגעה נוחה וגישה לא מוגבלת למוקדי תעסוקה.

פארקים ופנאי

שכונת נווה שאנן נחשבת לשכונה המותאמת לזוגות צעירים ומשפחות, וניתן למצוא בה מגוון פארקים, גני משחקים, מתחמי בילוי ופנאי ומתחמי כושר פתוחים, חדישים ומתוחזקים.

תחבורה

נווה שאנן היא שכונה מרכזית ונגישה, וניתן להגיע אליה בנוחות יחסית משכונות וממוקדים מרכזיים אחרים בעיר חיפה: מתחנות הרכבת ומן התחנה המרכזית המצויה בלב המפרץ.

קיימים מספר קווי אוטובוס המגיעים לשכונה ועוברים במסלול המקיף את האזורים השונים בה, נוסף לזאת, בשכונת נווה שאנן עוברות מנהרות הכרמל- ערוץ תנועה ייחודי הכולל מנהרות תת קרקעיות החוצות את חיפה מאזור המפרץ ועד ליציאה הדרומית. תחנת היציאה המרכזית והיחידה לאורך מסלול המנהרות היא בשכונת נווה שאנן, מה שמאפשר לתושביה נגישות אופטימלית לכל מקום בחיפה ומחוצה לה.

מוסדות חינוך

על פי מדדים אובייקטיביים ונתוני עיריית חיפה, רמת החינוך בשכונת נווה שאנן עולה על הממוצע. בשכונה עשרות גני ילדים הפזורים באזורי המגורים, 7 בתי ספר יסודיים ו-3 בתי ספר על יסודיים (חטיבה/חטיבה/תיכון 6 שנתי). בשכונה ניתן למצוא בתי ספר ציבוריים ופרטיים, לרבות בתי ספר המקדמים שיטות חינוך מתקדמות וחדשניות, בניהן: בית הספר הדמוקרטי, בית הספר האנתרופוסופי.

לסיכום, דירות למכירה בנווה שאנן חיפה מבוקשות במיוחד בקרב משקיעים, בזכות הביקוש הגבוה לשכירות והתשואה המניבה שהן מייצרות. שכונת נווה שאנן נחשבת לאחת השכונות המבוקשות בחיפה, הן בקרב תושבי העיר והן בקרב צעירים וסטודנטים- אשר נרשמים למוסדות האקדמיה המובילים הקרובים אליה, ובמקרים רבים אף משתקעים בעיר לאחר סיום הלימודים. בנוסף לכך, יש מספר מוקדים לא מבוטל של פרוייקטים בתהליך של התחדשות עירונית (פינויי בינויי) מה שגורם לפוטנציאל השבחה גדול בקרב המשקיעים.

למידע נוסף השאירו פרטים

שכונות נוספות בחיפה

דילוג לתוכן