העיר חיפה מושכת אליה משקיעים מכל רחבי הארץ, אשר גילו את ההתפתחות האדירה והפוטנציאל הקיים במטרופולין הצפוני. מצד אחד ים- רצועת חוף מהמרהיבות בישראל מדרום חיפה ועד הקריות, מצד שני הר ירוק עד אשר מכיל את שכונות חיפה הוותיקות והחדשות, מה שיוצר סביבת מגורים אקולוגית המחברת בין משאבי הטבע, לצד סביבה אורבנית עשירה ותוססת.

חיפאים שורשיים מכירים היטב את אזורי העיר והשכונות השונות, ידעו להסביר בפרוטרוט מדוע מחירי הנדל"ן בחיפה, לרבות השכונות כמו בשכונת בת גלים הסמוכה אל הים נמוכים מן המחירים במרכז הכרמל הצופה על הים ממרום ההר, ומה הם היתרונות של נווה שאנן על שכונת הדר.  המשקיעים שמגיעים מבחוץ עשויים לגלות כי חוקי הנדלן בחיפה מעט שונים מן הנהוג בערים אחרות, ומוטב להם להתחיל את המסע בפניה אל מתווך נדל"ן בחיפה בטרם היציאה לדרך.

היתרונות להשקעה בחיפה:

  • עיר גדולה- חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל ומהווה את העיר המרכזית בצפון, מה שמושך אליה אוכלוסייה והגירה חיובית מכל רחבי הארץ.
  • מרכזי תעסוקה, מסחר והייטק- העיר חיפה עשירה בקניונים, מרכזים מסחריים ומרכזי בילוי ופנאי, וזאת לצד מתחמי תעסוקה והייטק המאכלסים את מיטב חברות ההייטק הבינלאומיות, מה שיוצר תעסוקה מקומית פורה
  • משאבי טבע- כאמור, חיפה היא עיר עשירה במשאבי טבע בניהם ים, הרים ומרחבים פתוחים.
  • התחדשות עירונית- חיפה היא עיר וותיקה שחלק ניכר מן השכונות המסורתיות בה עוברות התחדשות עירונית תוך קידום של פרויקטים מסוג תמ"א 38 ומסוג פינוי בינוי, שיקום מבנים ופרויקטים נוספים, בחסות העירייה ובחסות משרדים ממשלתיים.  ההתחדשות העירונית משפרת את חזות השכונות, את איכות החיים והבטיחות ומביאה לצמיחה ועלייה של מחירי הדירות.
  • נגישות- חיפה מלבד היותה מוקד תעסוקה ופנאי בפני עצמה, מציעה גם נגישות באמצעות ארבע תחנות רכבת, מטרונית, נגישות לערוצי תנועה מרכזיים דרומה וצפונה, חיבור לכביש 6 ולמעשה ניתן לחיות בה ולקיים חיים פעילים בתוכה ומחוצה לה, בנוחות תחבורתית מלאה.
  • זוגות צעירים- זוגות צעירים הם הסמן וההבטחה הכלכלית לצמיחה בכל עיר, כאשר ההגירה החיובית לחיפה מציגה בין היתר ריבוי של זוגות צעירים שמבקשים להקים בה את ביתם. בחיפה פועלים שניים מהמוסדות האקדמיים המובילים בישראל: המרכז הטכנולוגי- הטכניון ואוניברסיטת חיפה, מה שמסייע למשיכת צעירים מבטיחים אל העיר ובמקרים רבים גם להשתקעות ממושכת שלהם בה.

חשוב במיוחד בעת השקעת נדל"ן בכלל ובעת השקעת נדל"ן בחיפה בפרט, להסתייע בגורם מקצועי, ולהיות מלווה על ידי משרד תיווך מן המובילים בחיפה, בעל שליטה מלאה והיכרות עם השכונות הרבות בעיר, על המאפיינים הייחודיים של כל אחת ואחת מהן.

חשוב לזכור כי חיפה היא עיר מעורבת, ורכישת דירה בכוונת השקעה חייבת להביא נתון זה בחשבון בעת בחירת הנכס המיועד על פי המיקום שלו. מתווך דירות בחיפה אשר מכיר את העיר ידע לסייע ולכוון, לנתב את התקציב המיועד לצורך ההשקעה לצד בחינת מטרות ההשקעה ומתן מענה מדויק עליהן, במטרה להביא לתשואה אופטימלית. קיים הבדל מהותי בין רכישת דירה להשקעה בחיפה למטרת אחזקה קצרת מועד ומכירה מהירה תוך חתירה לתשואה מיידית וגבוהה, לבין רכישת דירה להשקעה שעיקר המטרה הוא להשכיר אותה.

בבחירת מתווך נדל"ן בחיפה יש לתת את הדעת על ניסיון וותק בשוק,  סוג התמחות ובחינת היסטוריה של עסקאות (מתווך נכסים מסחריים ומשרדים, מתווך בתי יוקרה, מתווך דירות), מוניטין והמלצות של לקוחות (ניתן להסתייע בהמלצות של לקוחות מקומיים ברשתות החברתיות) וכמובן חיבור ויחס אישי.