מתעניינים בנדל"ן באזור חיפה ומתלבטים מה לעשות? אז הנה כמה נתונים מעניינים על העיר שיעשו לכם סדר!

קצת מספרים דמוגרפיים על העיר!

חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל, ואחת הערים הבנויות הוותיקות באזור המזרח התיכון כולו!!

היא קיימת כעיר כבר מהמאה ה- 3 לפני הספירה, שזה יותר מ 2300 שנים,  וכוללת כיום כ- 285 אלף תושבים, היא נחשבת כעיר המעורבת הגדולה בישראל מלבד ירושלים, וחיים בה אנשים מכל הדתות והתרבויות בישראל: יהודים (סביבות 75.8%), ערבים מוסלמים (5.8%), ערבים נוצרים (5.7%), דרוזים (0.2%) יוצאי אתיופיה, יוצאי ברית המועצות לשעבר וכו'.

איזה נדל"ן אפשר למצוא בעיר?

כמתבקש מעיר גדולה כל כך ומורכבת כל כך, יש בה גם פוטנציאל נדל"ני גדול מאוד ומגוון (על פי מומחה הנדל"ן אגם נכסים), כך שמעבר לכל פינה תמצאו סוכנות נדל"ן בחיפה, מתווכים העוסקים במכירת דירות בחיפה בין אם אתם מבקשים למכור, להשכיר או לשכור דירה ואולי בכלל אתם רוצים למצוא נכס להשקעה או משרד להשכרה בחיפה.

כל מי שעוסק ב- תיווך דירות בחיפה יודע שהפוטנציאל האדיר הטמון בעיר הוותיקה תלוי חזק ביכולת של העיר להתחדש, בבעלי הדירות והמתחמים שדואגים לעדכן את אופי הנכסים בהתאם לתקופה, ואכן רבים השדרוגים הנעשים בנכסים, תמיד ישנו איזו פרויקט תמ"א או פינוי בינוי בעיר שמעלה את ערך הנכסים ומשאיר את העיר עדכנית, חיה ונושמת, בכל זאת מדובר בעיר הבירה של אזור הצפון. 

טבע עירוני ומגדלי יוקרה, May the best win!

חיפה היא עיר שנויה במחלוקות ודיונים רבים נעשים מזה עשרות שנים בין התושבים לעיריות לדורותיהן, עד כמה ובאלו אזורים בעיר חשוב לבנות נדל"ן פרטי ותעשייתי במקום אזורי הטבע, ומבנים שנחשבים כנכס צאן ברזל לתושבים הוותיקים.

הוויכוחים לאורך השנים מסתיימים לעיתים רחוקות בניצחון התושבים ולרוב לטובת קופת העירייה אבל מה שבטוח, העיר ממשיכה להתחדש, גם מבפנים וגם בפרוורי העיר.

ויכוח ידוע בנושא הוא מבנה חיל הים המתרחב באזור בת גלים. שם חיל הים מרחיב את הבסיס אל תוך המפרץ כדי לבנות שם פולינום לטובת תחזוקת כלי שיט שברשותו. בעניין זה, המבנה הצבאי ניצח את התושבים שביקשו לא לפגוע בטבע ובנוף הכל כך ידוע הנשקף מהבתים אל אזור המפרץ, מה שכאמור ייחסם בחלקו על ידי המבנה החדש לגובה ובחלקו לרוחב המפרץ.

שכונות חדשות עתידות להיות במרכז הדיונים האלו ונכון לעכשיו ישנן מספר תכניות על השולחן שכבר מעוררות סערות אבל מבטיחות שוב שפע של נדל"ן לכל דורש, לצרכי שכירות או קניה, של אלפי יחידות דיור כמו אזור סטלה מאריס שם מתוכננת שכונה חדשה, גם ברמת גוראל הבניה כבר החלה.

סוכנויות נדלן בחיפה, כמו אגם נכסים, בראשותו של אילן גרוס שעוסק בתחום מעל 25 שנים, מעידים שהדינמיות של העיר סוערת ושופעת באפשרויות, לכל המגזרים וכל דורש יכול למצוא בה את מבוקשו אם יעשה שיעורי בית או ייעזר ביועץ נדל"ן חיפאי מומחה שמכיר את הפוליטיקה ואת סודות העיר, את התוכניות מעל ומתחת לשולחן הנרקמות במשרדי העירייה ואצל הקבלנים.

ת'כלס מה יש בשכונות של חיפה?

העיר נכון להיום מחולקת על פי העירייה ל- 9 רבעים (קריית חיים, קריית שמואל, מפרץ חיפה והצ'ק פוסט, העיר התחתית, השכונה המערבית, הכרמל, הדר, נווה שאנן, רמות נווה שאנן, רמות הכרמל), כאשר קריית חיים וקריית שמואל נספרים כרובע אחד למרות שהן 2 שכונות נפרדות. מפרץ חיפה והצ'ק פוסט הם אזורי תעשייה ולכן שם אין בתים פרטיים אלא נדל"ן תעשייה, בתי עסק, חנויות וכו'.

 

ברחבי העיר תמצאו נכון להיום כ- 243 מוסדות דת, מהם 233 בתי כנסת, כ- 4 מסגדים ו- 6 כנסיות, מעל 20 מרכזים קהילתיים ולפחות 24 בתי מלון, (לא כולל צימרים ואכסניות, ומלונות שלא רשומים בהתאחדות המלונות). באמת שאם מדברים על נדל"ן בחיפה אפשר למצוא את המגוון והשפע בכל רגע נתון, באתרי מכירת דירות בחיפה, או תיווך דירות בחיפה, ובאתרי האון ליין של סוכנויות נדל"ן בחיפה.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן,!

מבלי לגרוע מההיסטוריה המעניינת מאוד של העיר הנפלאה הזו, חשיבות ראשית לבחירת נדלן לקניה או שכירות מעבר לכך היא עניין המיקום המועדף, גודל הנכס והצרכים של הבעלים המיועדים.

מי שבא לעיר כדי ללמוד באוניברסיטה אשר על הר הכרמל ומחפש לשכור דירה ע"י תיווך דירות בחיפה יכול לדעתו של אילן גרוס מאגם נכסים למצוא בקלות במרכז או בקרבת האוניברסיטה נכסים יחסית לא גדולים ובמחיר מאוד משתלם שכן הדירות באזורים אלו דינמיות מאוד בעיקר בתקופת הקיץ הקודם לפתיחת שנת הלימודים של כל שנה ותמיד יש היצע מכובד ותחלופה גבוהה במיוחד בתקופות מאי עד ספטמבר. בעבור תקציב ממוצע ומעלה תוכלו לשכור דירה משופצת ברמה גבוהה ולהעביר את שנות הלימודים בנוחות בקרבת האוניברסיטה כמו בנווה שאנן, רמות רמז, או לשכור יחידת דיור שווה במיוחד בשכונת דניה היוקרתית יותר שם תמצאו לרוב יחידות דיור משופצות במצב טוב. בכל מקרה יוכלו השוכרים לקחת רכבל מלב המפרץ ולעלות איתו לכיוון הטכניון או עד לאוניברסיטה.

התחבורה הציבורית ברובה מאוד נוחה ומגוונת, גם אם תבואו מהשכונות הרחוקות יותר לכיוון האוניברסיטה או הטכניון. כשאתם פונים לתיווך בחיפה אל תשכחו לשאול את כל השאלות החשובות.

רוצים להתייעץ? פנו עוד היום לאילן גרוס מאגם נכסים, מקצועיות מובטחת!