זוגות צעירים ומשפחות רבות קורעות את עצמן כדי לגור בעיר הגדולה תל אביב. במקרה הטוב הם הצליחו לרכוש דירה,  אך נשארו משועבדים לתשלומי משכנתא גבוהים במשך עשרות שנים, ובמקרה הפחות טוב הם נדרשים לשלם מחירי אסטרונומיים עבוד  דמי שכירות וברוב המקרים, אי1כות המגורים לא מפצה על ההשתעבדות הגדולה לתשלומים החודשיים.

אתם לא חייבים להרחיק עד לדרום או לצפון הרחוק כדי להשיג דירות מרווחות ואיכות חיים. העיר חיפה הפכה להיות אחת הערים האטרקטיביות ביותר למגורים וגם המרחק ממנה אל אזור המרכז והעיר תל אביב "התקצר" בצורה משמעותית הודות לתחבורה הנוחה המנגישה את העיר אל המרכז ומאפשרת לתושבים להגיע בקלות מהעיר אל המרכז או לכל מקום אחר בארץ, זאת גם הסיבה העיקרית מדוע כדאי לחשוב על נדל"ן בחיפה.

למה כדאי גם לכם לקנות דירה באזור חיפה?

כל מי שלמד גאוגרפיה כלכלית יודע שבמקומות שבהם קיימות תשתיות המחברות את האזור אל המרכז מומלץ לגור.

העיר חיפה והקריות הסמוכות אליה עברו מהפכה תחבורתית בשנים האחרונות. מנהרות הכרמל קיצרו משמעותית את זמן הכניסה לעיר ופתרו את בעיית הפקקים. כל מי שנכנס או יוצא מהעיר אינו נדרש לעמוד יותר בפקקים, מנהרות הכרמל מביאות אותו בקלות ובמהירות אל השכונה שבה הוא גר, בתוך חיפה וגם בקריות הסמוכות לעיר.

רכבת ישראל שהפכה בשנים האחרונות לכלי תחבורה עיקרי המסיע עשרות אלפי אזרחים בכל יום מציעה שירות נהדר לתושבי חיפה. עשרות רכבות יוצאות וחוזרות כל יום על הקו חיפה תל אביב ובדרך עוצרות בערים נוספות במרכז. בחיפה יש ארבע תחנות רבת המשרתות את תושבי חיפה, כשתחנת הרכבת חוף הכרמל היא התחנה המרכזית. על יד התחנה נבנו מגרשי חניה גדולים המאפשרת לתושבי העיר להחנות את הרכב הפרטי ולעלות בנחת על הרכבת. אפשר להגיע אל התחנה גם בתחבורה ציבורית נוחה וזמינה מכל רחבי העיר.

חיפה מציעה לתושביה איכות חיים גבוהה. זוהי עיר עם חוף ים נהדר, עיר ים תיכונית שוקקת עם חיי רחוב תוססים. אם בעבר חיפה נחשבה לעיר ש"הולכת לישון מוקדם", בשנים האחרונות חיפה עברה מהפכה. נכון להיום חיפה חיה תוססת ובועטת בכל שעות היממה וגם בשעות הקטנות של הלילה.

הנופים בחיפה מרהיבים, העיר בנויה על מדרון ההר ומכל מקום בעיר נשקפים נופים נהדרים.

חיפה משקיעה בחינוך של הילדים ורואה בהם את עתיד העיר. מערכת החינוך בחיפה פועלת לצמצום פערים חברתיים ולמימוש הפוטנציאל האישי של ילד בעיר הן מבחינת הלימודים והן מהבחינה החברתית. מערכת החינוך בעיר פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך במטרה להעניק לילדי העיר את החינוך הטוב ביותר ואת רמת הלימודים הגבוהה ביותר. בעיר פועלים בתי ספר העומדים בכל ההישגים והיעדים שקבע משרד החינוך ומוציאים תלמידים מצטיינים בכל התחומים.

יוקר המחיה בחיפה אינו גבוה כמו בערי המרכז בכלל ובתל אביב בפרט, אך איכות החיים גבוהה יותר. בעיר יש מגוון גדול של שירותים ציבוריים ואפשרות תעסוקה. החל משנות השבעים החלה לפעול בעיר תעשייה עתירת מדע וטכנולוגיה המספקת עבודה טובה ומתגמלת לכל מי שבוחר בתחום ההיי טק. חיפה מציעה אפשרויות עבודה רבות הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, אך גם מי שמעדיף לעבוד באזור המרכז, יכול לעשות זאת בקלות הודות לתחבורה הנוחה המובילה מחיפה לתל אביב ובחזרה.

מחירי הדיור בחיפה הם עדיין מחירים שפויים. במחיר של מחסן או דירה קטנה באזור המרכז אפשר לרכוש דירות מרווחות וליהנות מרמת דיור גבוהה ומהנה.