העיר חיפה מהווה את המטרופולין הצפוני ביותר וכן את מוקד התעסוקה, הפנאי והמסחר בעבור ערים רבות בצפון, מנהריה בגליל המערבי ועד לחדרה שבשרון. בחיפה ניתן למצוא מתחמי מסחר פתוחים וקניונים סגורים, לצד מתחם הייטק ותעסוקה מהמובילים בישראל, בו ניתן למצוא גם חללים ומשרדים לשימוש פרטי ולבעלי מקצועות חופשיים, לצד מעצמות הייטק בינלאומיות דוגמת אינטל, מייקרוסופט, גוגל ואחרות.

מה הופך את חיפה להזדמנות נדל"ן מבטיחה?

השקעה בנדל"ן היא ההשקעה הבטוחה ביותר אותה ניתן למצוא כיום, כאשר הצמיחה בשוק הנדל"ן נובעת  מפער שהולך ומעמיק בין הביקוש להיצע. אדמות אינן מוצר צריכה, ואין אפשרות לייבא או לייצר כאלה, מה שאומר שהאנושות תיאלץ להסתפק בקיים ולמצות כל קרקע אפשרית בכדי לספק מענה לצרכי האוכלוסייה ההולכים וגדלים.

העיר מציגה מספר יתרונות חשובים שהופכים אותה ליעד מבטיח להשקעות נדל"ן:

  • מוסדות להשכלה גבוהה – שניים מן המוסדות המובילים בישראל להשכלה גבוהה שוכנים בחיפה, על מרום הר הכרמל, הטכניון ואוניברסיטת חיפה. שני המוסדות הללו מביאים להגירה חיובית של צעירים לעיר חיפה, בין אם לשנים אחדות לצרכי רכישת השכלה גבוהה, ובין אם לאחר מכן, כאשר רבים מן הסטודנטים הארעיים בוחרים לבנות בה את ביתם וחייהם.

  • תעסוקה – מתחם התעסוקה וההייטק הבולט בחיפה הוא פארק מתם המצוי בדרום העיר ונושק לרצועת החוף המרהיבה. המתחם מצוי בבעלות משותפת של חברת "גב-ים" והחברה הכלכלית חיפה ומכיל עשרות משרדים חדשים להשכרה בחיפה וכן מקור לאלפי משרות בתחומי ההייטק והפיתוח בפארק יוקרתי המכיל את סביבת העבודה הטובה בישראל. נוסף ניתן למצוא בעיר בנייני משרדים גם במרכז חורב, מרכז הכרמל, שכונת הדר ואחרים. מתחם תעסוקה חדש המשותף לחיפה, נשר ומועצת זבולון עתיד לקום בשטח הסמוך לקיבוץ יגור ולעיר נשר, בשטחה המוניציפלי של חיפה, ובקירוב לאזור הקישון.

בחיפה פועלים גם שני בתי חולים גדולים המהווים מוקד תעסוקה בתחומי הרפואה והמחקר, וכן מגוון רחב של מתחמי מסחר ושירותים. חיפה מהווה יעד תעסוקה עיקרי לתושבי העיר כמו גם לתושבי נשר, הקריות, עכו, נהריה, יישובי חוף כרמל ואחרים.

  • נגישות – העיר חיפה נגישה במיוחד למגעים מצפון ומדרום. רכבת ישראל מפעילה ארבע תחנות לאורכה של העיר, היא חוברת בנוחות אל נתיבי תנועה מרכזיים בניהם כביש החוף, הכביש הישן וגישה לכביש 6.

חיפה היא עיר וותיקה בישראל וכוללת לא מעט מבנים לשימור ומבנים ישנים אשר עומדים בקריטריונים להתחדשות עירונית, לפרויקטים מסוג תמ"א 38 ולפינוי-בינוי. השקעה בנכס בחיפה העומד בקריטריונים וצפוי להשתלב באחד מן הפרויקטים המוזכרים, תביא לרכישה במחיר נמוך, ועלייה משמעותית בערך הנכס בהמשך. השקעות נדל"ן בעיר נוגעות לא רק לדירות מגורים, כאשר גם הנדל"ן העסקי בעיר מבוקש במיוחד. בין אם מדובר בחנות, במשרד או במתחם ארגוני, מדובר במבנים שלא נותרים ריקים ופוטנציאל התשואה משכירות בגינם הוא גבוה במיוחד.

חיפה היא עיר שמשלבת בין רצועת חוף ארוכה ומרהיבה, שפע של טבע בזכות הר הכרמל עליו ולמרגלותיו היא בנויה, ומיקום אטרקטיבי המרוחק מן האנדרולומוסיה במרכז ועם זאת שומרת על כוחה כמטרופולין עירוני מוביל. כל אלו הופכים אותה ליעד מבוקש עבור המשקיעים, לצד שעון חול שהולך ואוזל, וציפייה לעליית מחירי נדל"ן משמעותית בשנים הקרובות. האזורים המובילים להשקעה בחיפה הם נכסים המצויים בקו החוף, כאשר מדובר בנדל"ן עסקי, ואת בשל פיתוח ללא לאות של קו החוף וסביבתו, בעוד שהשקעות בדירות נדל"ן למגורים אשר מיועדות להשכרה וליצירת הכנסה קבועה מן הנכס, מומלצות במיוחד השכונות הסובבות את המוסדות האקדמיים בעיר, וכן השכונות המיועדות לזוגות צעירים.