העיר התחתית של חיפה, מקום שבעבר היה מוזנח ולא מזמין, עבר עם השנים האחרונות שינוי תדמית רציני! מעיר אשר מנמנמת את שנתה בשעת ערב מוקדמת, העיר התחתית הפכה למקום של כייף ובילויים, מסיבות והרפתקאות. עיקר האקשן מתחיל עם רדת החשיכה- אל תוך השעות הקטנות של הלילה. מקום בילוי, המכיל בתוכו סיורים ליליים המתחילים מהכרמל ויורדים עד מקומות נמוכים ומיוחדים. סיורים הכוללים מסיבות בארים ומועדונים, מסעדות מיוחדות ומגוונות, בתי קפה, אירועים תחת כיפת השמים ועוד. הסיורים נותנים תחושה קסומה ומיוחדת בין השווקים השונים, הפאבים הוותיקים לצד החדשים, מלמדים על ציורי הגרפיטי השונים ולקינוח יורדים לאזור הנמל.

העיר שהתעוררה לה

במשך שנים רבות יחסית, העיר התחתית לא הייתה אחד ממקומות ה"חובה לראות" בעיר. תמיד היו בה מקומות בילוי שונים כגון פאבים ומועדונים שמשכו אליהם צעירים בשעות קטנות של הלילה, אך זה לא היה מסוג האנשים הנותנים אווירה טובה למקום. במסגרת החלטה של ראשי עיר שונים בעבר, להפוך את העיר התחתית למקום מושך ואטרקטיבי, התקבלה הנחיה לשפץ את השוק הטורקי, ולשדרג את מראהו. להפוך את השוק למקום נעים עם חנויות קטנות וישנות, ואת הרחוב בנמל להרבות באטרקציות שונות ובכך להתחיל בהחזרת עטרה ליושנה. כיום, במקומות אלה מתקיימות הופעות של מיטב הזמרים, ירידים שונים של אומנות ואספנות והמקום שוקק חיים תיירותיים איכותיים עד השעות הקטנות של הלילה. בתי קפה ומסעדות רבות נפתחו ומביאים ניחוחות וטעמים ממקומות שונים בעולם.

סיורי לילה בעיר התחתית

במסגרת שיקום המקום סיורים רבים מוצעים כעת לקהל ברחב. סיורי לילה הלוקחים את התיירים והמקומיים אל מקומות בילוי נהדרים ומעניינים. סיורי גרפיטי וקולינריה, סיורים ימאים מרתקים על גדות הנמל, הליכה בין סמטאות עתיקות לצד בתים חדישים ומשופצים, סיורי טעימות יין וטעימות שונות, לצד אומנות ואספנות מקומית. שתייה טובה ומלאת תענוג כיד המלך, מהווים מקום חדש, ססגוני וזורם, לבילוי שוקק ומרומם. המעבר בין אזור מסחר ותעשייה הכולל משרדים ואנשי צווארון לבן משתנה בין רגע לאזור שוקק חיים של צחוק, כייף ובילוי. שולחנות רבים זורמים החוצה והכול הופך למסיבה גדולה בעלת קצב אחר וחדשני.

הכרמל – המוכר והידוע

חיי הלילה בכרמל תמיד היו והינם תוססים ובעלי מקצב אחר. יש מקום לכולם. לאלה המעדיפים ערב רומנטי ושקט, ישנם בתי קפה איכותיים ומסעדות גורמה המהוות תענוג לצד הקולינרי. במרחק לא גדול תוכלו למצוא גם חיי לילה תוססים ומהנים הנמצאים במועדונים ובפאבים באזורים השונים של מרכז הכרמל. ילדים, נוער ומשפחות יכולים למצוא את עצמם מבלים בשמחה וכייף עד שעות קטנות של הלילה. חוויה מיוחדת הנמצאת במרחק נגיעה ממרכז הכרמל.

אירועים מיוחדים בשנה

חיפה מרכזת בתוכה שלוש דתות גדולות, ולצידן יש פסטיבלים שונים רבים, סביב תקופות השנה השונות. פסטיבל החג מתקיים בנקודת זמן משותפת בין שלושת החגים: חג החנוכה ביהדות, חג המולד בנצרות וחד הקורבן באסלם. לצד פסטיבל זה, ישנם אירועים מיוחדים נוספים בעיר זו, כגון פסטיבל הסרטים הבינלאומי, המתקיים כבר שנים רבות בחג הסוכות, ובו מתארחים ומקרינים סרטים ישראליים לצד סרטים מרחבי העולם. פסטיבל בירה שמתקיים בקיץ, המושך חובבי בירה רבים מכל העיר. וכן פסטיבל הנוער המושך אליו נוער רב מרחבי העיר.

בילוי חוויה ולימוד

הייחודיות של חיפה היא כי תוכלו למצוא בה נציגות של שלוש הדתות, החיים יחד בהרמוניה נהדרת עם יחסי גומלין ושכנות יוצאים מן הכלל. ראשי העיר בעבר ובהווה ראו זאת כנקודת חוזק וייחודיות מרשימה ועל כך שמו דגש ונתנו מקום לבילויים שונים ומגוונים. לצד כל פאב, מסעדה ומועדון תוכלו למצוא סיור מודרך או ספונטני היוצא ומלמד על העבר, ההווה והציפיה לעתיד של אותו מקום.

אם יש לכם כמה ימים או לילות לצאת ולבלות – מרכז הבילוי וחיי הלילה של חיפה הם אכן מקום שכדאי לכם להיות שם.