חושבים לשכור או לקנות בית בזמן מגיפת הקורונה? למרות משבר הבריאות המתמשך, ישראלים רבים עדיין בוחרים לעבור לבית חדש מסיבות שונות ומגוונות. אולי בגלל רילוקיישן או שחוזה השכירות עומד להסתיים. תהיה הסיבה אשר תהיה, אנו יודעים שמציאת בית חדש לא תמיד יכולה לחכות עד שהמגיפה תסתיים. אז איך ניתן למצוא נדל"ן ולראות אותו בעיצומו של הריחוק החברתי? למרבה המזל, מתווכים מתוחכמים ברחבי הארץ רתמו את הטכנולוגיה לעזרתם כדי שיוכלו להמשיך לשווק ולמכור נכסים גם בתקופה הנוכחית. איך הם עושים זאת וכיצד אתם אמורים לראות בתים בבטחה? הנה 5 טיפים איך להצליח לעשות זאת בימי הקורונה:

  1. שכרו מתווך בעל ידע וניסיון

הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כקונים במהלך מגיפת הקורונה הוא לשכור מתווך אמין שיוכל לייעץ לכם לגבי המצב הנוכחי בקהילה המקומית שלכם. סוכן הנדל"ן שלכם צריך להיות מודע לכל התקנים וההגבלות המתרחשים באזורכם ועליו להיות בעל הבנה מעמיקה של ההשפעה שלהם על תהליך הקנייה והמכירה. בנוסף, מתווך בעל מוניטין אמור להיות מסוגל לייעל את התהליך עבורכם, כך שלא תצטרכו לדאוג לניירת, הצגות, שמאות ובדיקות. כשאתם שוכרים מתווך, הקפידו לשאול אותו את שלוש השאלות הבאות:

1) האם הוא מסוגל ומוכן לסייר בנכס עבורכם?

2) האם הוא יודע לרתום את הטכנולוגיה לביצוע תצוגה (כלומר להשתמש ב-Zoom או בשיחות וידאו רגילות)?

3) האם הוא עוקב אחר כל שיטות העבודה המומלצות בתקופת הקורונה (כלומר שטיפת ידיים, חבישת מסכות ומעקב אחר הוראות אחרות של ריחוק חברתי?

  1. חפשו נדל"ן באינטרנט דרך אתרים שמציגים בתים

לפני שתבקשו מהמתווך לערוך סיורים וירטואליים בבתים רבים, צמצמו את חיפוש הדיור באופן מקוון. בזכות מספר אתרי שווקים מקוונים, תוכלו למצוא נכסים ממש במחשב שלכם. הבתים האלה צריכים להיות עם תיאורים, תמונות ואולי סיורים תלת ממדיים שבהם קונים יכולים לנווט את דרכם בבית כדי לראות חדרים ופרטים מקרוב ובאופן אישי.

  1. תנו למתווך שלכם לבצע עבורכם סיור וירטואלי לייב בבית

עם הצורך בנקיטת אמצעי זהירות בימינו, יתכן שלא תוכלו לבקר פיזית בבית עם הסוכן שלכם. אם זה המקרה, אנו ממליצים לבקש מהמתווך שיבצע עבורכם סיור וירטואלי חי בנכס. בסיור הוירטואלי, סוכן הנדל"ן יסתובב בבית עם מצלמת וידאו ויאפשר לכם לראות ולחוות את הבית בלייב מבלי שתצטרכו להיות נוכחים בו באופן אישי. שלא כמו סיור וירטואלי שהוקלט מראש, הצגתו בשידור ישיר מאפשרת לכם ליצור אינטראקציה ולשאול שאלות לאורך כל הסיור. מתווכים יכולים להשתמש ב-FaceTime, Zoom או Skype כדי לבצע סיורים חיים. כלים אחרים שניתן להשתמש בהם לסריקות נכסים אינטראקטיביים בתלת מימד כוללים אתMatterport Cupix ו-EyeSpy360.

  1. חקרו את השכונה ברגל או ברכב

מתעניינים בנכס מסוים? אתם יכולים לבחון את השכונה שהוא ממוקם בה תוך שמירה על הנחיות הריחוק החברתי תוך שימוש ברכב או באמצעות הליכה ברחובות. אם ההליכה בשכונה אינה מתאפשרת, אנו ממליצים לערוך סיור אישי ברחוב שבו אתם מעוניינים להתמקם.

  1. קבלו אישור למשכנתא מראש לפני שאתם רואים את הבית

בהתחשב במגיפת הקורונה המתמשכת, מוכרים עשויים להסס לאפשר לקונים וסוכנים להסתובב בתוך הבתים שלהם – במיוחד אם הם מתגוררים כיום בנכס. לכל הפחות, המוכרים ככל הנראה יאפשרו רק לקונים עם אישורים למשכנתא לסייר בבית (או לסוכנים שלהם). אם אתם קונים רציניים, אנו ממליצים לקבל אישור מראש על משכנתא לפני שאתם יוצאים לסיורי בתים. מכתב על כך שקיבלתם אישור מראש מגוף מלווה מראה למוכר שאתם רציניים בנוגע לרכישת בית.