כתבה בשיתוף וואלה!

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בישראל נחשב ליקר ומשקיעים חוששים להיכנס אליו מתוך נקודת הנחה שקשה למצוא השקעות משתלמות. אילן גרוס מאגמ נכסים מראה כי חיפה היא משהו אחר לגמרי.

בשנים האחרונות ישנה תפיסה בקרב הציבור הישראלי שמחפש אפיקי השקעה כאלה ואחרים כי בכל הנוגע לעולם הנדל"ן השוק המקומי יקר במיוחד, עד כדי כך שאי אפשר למצוא כמעט הזדמנויות כדאיות מבחינה כלכלית.

האומנם ?

בשבועות האחרונים מספר מפיקים חברי מערכת "המומחים" יצאו לפגוש מספר אנשי מקצוע אשר חיים ונושמים את שוק הנדל"ן בישראל. אילן גרוס הבעלים של "אגמ נכסים" משרד תיווך בחיפה הציג תמונה אחרת לגמרי והוכיח כי העיר הצפונית היא קרקע פורייה להשקעות.

"חיפה, חיפה עיר עם תחתית…חיפה, חיפה עיר עם עתיד", כך שר במשך שנים הזמר דיוויד ברוזה ולפי מתווך הנדל"ן הוותיק בעיר, אילן גרוס, העתיד הנדל"ני של העיר חיפה לאט לאט תופס תאוצה לאחר תרדמת ארוכה: "כל מי שאמר לאורך השנים כי חיפה היא עיר מפוספסת ידע על מה הוא מדבר", סיפר אילן והוסיף "חיפה עיר מודרנית המשלבת איכות חיים, תיירות, תרבות ופנאי, נוף מדהים לנמל ולים התיכון, מוסדות אקדמאים בהכרה בינלאומית, מוקדי תעסוקה כולל חברות הייטק בינלאומיות, תעשיה, דו קיום מופתי בין יהודים לערבים, אבל מכמה סיבות שונות ערך הנדל"ן בעיר היה בפיגור של עד פי 3 לעומת ערים גדולות אחרות באזור המרכז. לשמחתי הדברים מתחילים להשתנות בשנים האחרונות אך הפוטנציאל עוד רחוק ממימוש".

אל עולם הנדל"ן אילן נכנס לפני 25 שנה, בשנים הראשונות כשכיר ולאחר שצבר ניסיון בתחום הנדל"ן, הקים בשנת 2000 את משרד התיווך שלו, "אגמ נכסים".

קודם לכן הוא בכלל היה מורה לחינוך גופני ועל ההסבה המקצועית שעשה הוא סיפר: "אני בוגר מכללת וינגייט שם למדתי במשך 4 שנים חינוך גופני, נכנסתי למערכת החינוך ובנוסף אימנתי כדורסל. תוך כדי הלימודים חיפשתי לרכוש לעצמי דירה ושם לראשונה התוודעתי לעולם הנדל"ן בצורה מעשית וזה מצא חן בעיניי הרבה יותר מאשר לעסוק בתחום החינוך גופני והחלטתי לשנות את הייעוד שלי".

הפעילות בתחום הנדל"ן של אילן מתמקדת בעיקר בעיר חיפה ובנוסף הוא פעיל גם בכל הנוגע לשוק הנדל"ן בנשר, אזור הקריות, כולל התחום המסחרי באזור הצ'ק פוסט ומפרץ חיפה.

אחד הדברים שמייחדים את אילן היא העובדה שהוא מעניק ייעוץ והערכות שווי שוק של נכסים ללקוחות ללא כל עלות או התחייבות. בנוסף הוא לא מחפש לקחת לעצמו כמות גדולה של נכסים בבלעדיות, אלא מעדיף להתמקד במספר מצומצם יותר כדי לתת את מירב תשומת הלב לכל פרויקט. על תפיסת העולם ודרך עבודתו אילן הסביר: "אני לא רואה טעם לקחת לעצמי מספר גדול של נכסים רק כדי לטפח לעצמי את האגו ולבזבז זמן יקר ללקוחות ולעצמי, לכן עובד בצורה דינמית וממוקדת עם שבעה עד עשרה נכסים שאותם אני מוכר או משכיר ואז מתפנה לפרויקטים חדשים".

בזכות הניסיון שצבר עם השנים, אילן למד כי הוא שחקן סולו מצטיין ולכן לא מגייס מתווכים נוספים שיעבדו תחתיו, אך הוא כן משתף פעולה עם מספר משרדי תיווך עצמאיים נוספים בעיר.

לקוחות שהשאירו את חוות הדעת שלהם באתרי הביקורת באינטרנט מעידים כי אילן הוא מתווך אמין ויסודי, נעים הליכות, מכיר את השוק כמו את כף ידו, מעניק יחס וליווי אישי לאורך כל תהליך המכירה והקניה, כולל ליווי וייעוץ מול בנקים למשכנתאות, בדיקות במחלקת התכנון בעיריית חיפה, אחד שיודע למצוא את הנכסים המתאימים ביותר בהתאם לצרכים של הלקוחות.

ביקשתי מאילן לעבור ולדבר תכל'ס, על מספרים, מה העיר חיפה יכולה להציע למשקיע הפוטנציאלי, הוא פירט עבורי בהרחבה:

" בכל הנוגע לדירות להשקעה בחיפה יש מספר אזורים חמים במיוחד, הדר עליון שם אפשר למצוא רחובות מעניינים באווירת שינקין בתל אביב, יש את קריית אליעזר וקריית שפרינצק. מחיר דירות 2-3 חד' באזורים אלו נעים בין 600 – 850 אלף שקל. השכירות החודשית תהיה בהתאמה בין 2,200 ל 3,000 שקלים, מדובר בתשואה שנתית של בין 4-5% שזה יפה מאד שלא לדבר על רמת מחירים עם סיכוי לעליית ערך פוטנציאלית די גבוהה בשנים הקרובות".

אז מה בעצם קורה בעיר חיפה בתקופה האחרונה שהופך אותה לאטרקטיבית למגורים ולהשקעה ?

* התחדשות עירונית – תכנון וקידום תוכניות פינוי בינוי ועיבוי תוכניות אב ומתאר כתוכניות אסטרטגיות תוך בנייה של אלפי יחידות דיור חדשות באזור שכונות החוף , קריית אליעזר, בת גלים, נווה שאנן והדר עליון וזאת בנוסף לפרויקטים רבים של תמ"א 38 באזור הכרמל.

* תכנית פיתוח חזית ים עירונית חדשה לעיר אשר תהווה מוקד לפעילויות עירוניות – תיירות, בילויי, פנאי ונופש כולל הקמת שטחים מסחריים נרחבים ויחידות דיור למגורים.

* הקמת הנמל החדש. מיזם תשתית עתיר השקעה זה יהווה מנוע צמיחה חדש לעיר חיפה וסביבתה, סביבה יתמקמו מרכזים לוגיסטיים בפארקי תעשיה מודרניים, דבר שיתרום ליצירת מקומות רבים באזור.

* מגמת פיתוח ענפה בעיר התחתית, הכוללת את קריית הממשלה, הקמת מכללות אקדמאיות תוך הקמת קמפוס הנמל, שמושכות אליה הרבה סטודנטים שהחיו את חיי הלילה באזור, אשר לא מביישים את תל אביב, תנופת בנייה תוך שיפוץ מבנים היסטוריים.

* גידול ניכר בתיירות המתבטא בבנייה מואצת של חדרי מלון עם גידול ניכר בתפוסתם, במספר אוניות הנוסעים הפוקדות את הנמל, הגנים הבהאיים והפסטיבלים הבינלאומיים.

* תכנית מתאר חדשה בנושא תשתיות ואיכות סביבה ופיתוח שטחים ירוקים ליצירת אוויר נקי ואיכותי ע"י הגברת הפקוח וניטור מזהמים לצמצם את הסיכונים הבריאותיים לסביבה.

הייתה לי פגישה מרתקת בה למדתי המון על עולם תיווך הנדל"ן וגם על פוטנציאל הרווח שקיים בעיר חיפה. אם גם אתם חפצים במידע וליווי לעסקה, אילן גרוס מ"אגם נכסים" הוא האיש שאליו כדאי לכם לפנות.

לכתבה באתר וואלה!