ידוע לנו שבנייה ירוקה היא בנייה בריאה יותר, חסכונית יותר למי שמתגורר במבנה שקיבל תו תקן ירוק וטובה יותר לסביבה. עכשיו מסתבר שהיא גם מאפשרת לנו להרוויח על הנכס שלנו מכיוון שהיא מעלה את הערך שלו.

בנייה ירוקה היא בנייה חסכונית:

נכון להיום בנייה ירוקה בישראל עדיין מעט יותר יקרה מבנייה רגילה וזאת מכיוון שיש צורך בשימוש בחומרים שונים שאינם חלק ממערך הבנייה הרגילה בארץ. בבנייה ירוקה הדגש הוא על חומרים ממוחזרים, חומרים מחברות בעלות אג'נדה ירוקה וראייה חסכונית עתידית ושימוש חוזר בחומרים למטרות אחרות בבנייה. בעוד בעולם רוב חברות הבנייה משתמשות בחומרים שמשמשים לבנייה ירוקה בישראל טרם הוכנסו כל החומרים לשימוש מה שמייקר את הבנייה הירוקה- אך רק בשלב ההתחלתי.

הקמת מבנה בבנייה ירוקה מאפשר כבר בשלב התכנון לחסוך כספים רבים ועלויות שוטפות למי שיתגורר במבנה בסופה של הבנייה. תכנון של בנייה ירוקה מתרכז בשימוש אופטימלי ומיטבי במשאבים הטבעיים ובתנאי האקלים המקומיים- שמש, רוח, צל, אדמה, חומרים מקומיים- ועל ידי כך מאפשר לבנות מראש את המבנה בצורה כזו שתדרוש צריכת חשמל פחותה, צריכת מים פחותה, וצריכה פחות בחימום או בקירה המבנה בהתאם לעונות השנה.

כאשר אדם יודע שמראש הוא יעבור להתגורר במבנה שבו הניהול והאחזקה השוטפים של המבנה יחסכו לו עשרות אחוזים בצריכת האנרגיה, חשמל ומים לשנים אחרי שהמבנה כבר עומד- הוא מבין את הערך של הדירה ומעוניין לרכוש אותה, יותר מדירה רגילה.

דירות עם תו ירוק נמכרות מהר יותר:

בעשור האחרון אנו עדים לכך שמבנים ירוקים אשר קיבלו תו תקן ירוק ועמדו בתנאים והוכרזו רשמית כמבנים של בנייה ירוקה נמכרים מהר יותר מאשר מבנים שאינם בעלי תו תקן ירוק.

הסיבה הראשונה היא זו שצוינה- החיסכון הכספי המשמעותי בצריכת האנרגיה- יותר משלושים אחוזים בצריכת החשמל ונתון דומה בצריכת המים. כמו כן במבנים אלו מותקנות מערכות חכמות של תאורה ושל מיזוג אוויר ובידוד המבנה נעשה בצורה כזו שמאפשר חיים נוחים יותר, בריאים יותר וחסכוניים הרבה יותר. לאנשים המעוניינים לפגוע כמה שפחות בסביבה ולשמר את הטבע מסביבם וגם לחסוך בעלויות ולחיות בתוך מבנה בריא יותר ואקולוגי יותר מדובר ממש בבית חלומות שעד לפני כמה עשורים לא האמינו בכלל שאפשר יהיה לבנות אותו.

בנוסף ליתרונות אלו מבנים ירוקים נבנים גם בסביבה ירוקה, בפחות צפיפות וכמה שפחות פגיעה בסביבה הקרובה של המבנה. ריאות ירוקות, גגות ירוקים על גבי הבניין, פארקים ומדשאות מסביבו, ניצול של מים אפורים לצורך השקיה, מערכות ניקוז מתקדמות ועוד מעלות באופן משמעותי את ערך הדירה ומאפשרות מכירה מהירה יותר.