במזל טוב ובשעה טובה, החלטת לקנות דירה. בין אם מדובר בדירה למגורים או להשקעה, עליך להחליט כיצד לפעול כעת. בעוד רבים מהישראלים נרתעים מפנייה למשרד תיווך, אנו באגמ נכסים חיפה יכולים להעיד כי ערכו של הידע, הניסיון והמקצועיות הנצבר במשרדים לא יסולא בפז. על אף שמוכרים יכולים לפרסם בפלטפורמות חינמיות וקונים יודעים לחפש באתרים השונים, העסקאות המשתלמות והטובות באמת ייסגרו לרוב בעזרת משרד תיווך. להחלטה לערב איש מקצוע בתהליך החיפוש, השיווק וסגירת העסקה יש משמעויות רבות. למשמעויות אלה ישנן השלכות חיוביות וחשובות, הן על התהליך עצמו והן על הרווח ממנו נהנים הצדדים השונים. בין אין החיפוש הוא אחר נכס להשקעה ובין אם החיפוש הוא אחר קונה, למשרדי התיווך יש הרבה מאוד מה להציע ללקוחותיהם.

ייעול בתהליך התיווך- פעולה שחוסכת זמן וכסף

גם הצד הרוכש וגם הצד המוכר נהנים מחסכון אדיר במשאבים, זמן וסבלנות, בזכות סיוע משרד התיווך. מבחינת הצד הרוכש, היתרון ברור. בניגוד לדירות המוצעות באתרים החינמיים וברשתות החברתיות, בעבודה מול משרד הדירות נבדקות ומסוננות עוד לפני שהלקוח נאלץ להגיע אליהן פיזית בעצמו. תהליך הבדיקה הבסיסי של הדירה מבוצע על ידי מישהו אחר. כך, ניתן לדעת עוד לפני שבוזבז זמן רב – ולעיתים גם נסיעה מחוץ לעיר – שמדובר בדירה ראויה, המתאימה לצרכים הבסיסיים של הלקוח. כלומר, לא מדובר בתמונות שאינן משקפות את המציאות, ושמעידות בעיקר על יכולותיו הנהדרות של בעל הנכס בייפוי המציאות ועיגול פינות. ייעול התהליך מצד המוכר ברור אף יותר. במכירה, המשרד חוסך את כל הזמן והמשאבים הנדרשים לפרסום הנכס, תיאום מול קונים פוטנציאליים, והצגת הנכס בפועל. מעבר לכך, הסתייעות במשרד תיווך מבטיח למוכר כי הנכס מפורסם באופן מקסימלי בערוצים הרלוונטיים. כאשר הצד המוכר מחליט לפרסם באופן פרטי את הנכס, הוא מסוגל לפרסם רק בערוצים אותם הוא מכיר ועל קיומם הוא יודע. משרד תיווך, מנגד, מכיר את כלל הערוצים האפשריים ואת יעילות הפרסום בכל אחד מהם. באופן זה, פרסום הנכס על ידי משרד יעיל לאין שיעור יותר מפרסום ברשת חברתית ויד 2.

דירות מותאמות לצרכי הקונה

בעבודה מול משרד תיווך, אין חשש כי זמן הקונה יבוזבז על דירות שהן אולי מתאימות עקרונית לצרכיו, אבל נמצאות במצב נורא. מלבד סינון הדירות שאינן רלוונטיות מראש, למשרד התיווך יש אינטרס מובהק שלא לפרסם דירות שאינן ראויות למגורים. דירות עם עובש, בעיות חשמל, נזילות ועוד, מסוננות מראש עבור הקונה. אלמנט זה חשוב מאין כמוהו, מאשר שלא תמיד ניתן להבחין בעת סיור בנכס ובדיקתו בבעיות אלו. משרד התיווך מעוניין לשמור על שמו הטוב ועל המוניטין שלו יותר משהוא מעוניין למכור נכס מסוים, מה שמוריד דרמטית את הסיכויים לקנות נכס אשר יצריך תיקונים ושיפוצים מסיביים. משרדי התיווך פשוט מסרבים מראש לעבוד עם נכס מסוג זה.

קבלת אומדן מדויק של ערך הדירה

לרוב, נכסים יקרים ונכסים משופצים בעלי נראות טובה, מראש יגיעו אל משרדי התיווך. בזכות הניסיון הרב של משרדי התיווך בתחום, המשרד יודע לאמוד באופן מדויק את ערכו של הנכס, בשקלול כלל הפרמטרים הרלוונטיים לכך. כך, ביצוע העסקה בעזרת משרד תיווך מסייעת גם למוכר למכור במחיר הראוי לערך הדירה ולא להתפשר, וגם לקונה לקנות במכיר שאינו מופרז. בחיפוש אחר נדל"ן מניב או נכסים שהם בבחינת השקעות לעתיד, אומדן הערך חשוב מאין כמוהו. משרד התיווך יודע להעריך נכונה את מידת הרווחיות של הנכס, פוטנציאל ההשבחה שלו וכן את מרחב התמרון של הקונה בניהול הנכס.

אנשי מקצוע מומחים יעזרו לך ברכישת הדירה שלך

מאחר ומשרד התיווך חי ונושם את שוק עסקאות הנדל"ן, למשרדים יש על פי רוב מומחים איתם הוא עובד ועליהם הוא יכול להמליץ. עורכי דין לעריכת חוזים, יועצי משכנתאות, שמאות מקרקעין ועוד. למומחים אלו יש השפעה מכרעת על שלבים שונים בתהליך הרכישה. בשלב החוזה, עורך דין טוב הוא קריטי להגנה על כל הצדדים המעורבים בעסקה. בשלב החיפוש, מנגד, יועץ משכנתאות טוב חשוב לא פחות. מאחר והרכישה עצמה מותנית בגובה המשכנתא אותה יכול הצד הקונה לקבל, יועץ משכנתא מומחה ואיכותי יכול להשפיע על גודל ואיכות הנכס הנקנה. קבלת ייעוץ מאנשי מקצוע מומלצים ואיכותיים לא רק תחסוך זמן, אלא תהיה בעלת השפעה ארוכת טווח לשנים רבות.

היכרות עמוקה עם השוק ברמת המאקרו

שוק הנדל"ן הוא שוק תנודתי מאוד במהותו. גם עבור הקונים וגם עבור המוכרים, קשה מאוד לצפות תהליכי גאות ושפל בשוק זה. בניגוד לשווקים אחרים, בשוק זה המשמעות של קנייה או מכירה בזמן לא מדויק יכולה להגיע לעשרות או מאות אלפי שקלים. כשמדובר בעסקה היקרה ביותר שנעשית בימי חייך, מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום. משרדי התיווך מכירים את השוק לעומק, ולאורך זמן רב. גם במצבים לא-יציבים, הידע, הניסיון, והאינטואיציה המבוססת על שנים של עבודה בתחום מאפשרים לעובדי המשרד לצפות תנודות שונות ולדעת לייעץ מהו הזמן המתאים לקנייה או למכירה של נכס.

היכרות עמוקה עם השוק ברמת המיקרו

משרד התיווך מכיר לעומק, לאורך ולרוחב את האזור בו הוא פועל. הוא יודע אילו נכסים נמצאים בשוק בכל רגע נתון, מהו מחירם המוצע ומהו ערכם האמיתי. כמובן שסעיף זה נכון לוקלית: משרד תיווך בחיפה מצטיין בעסקאות בחיפה, משרד בתל אביב מתמחה בעסקות בתל אביב וכו'.מעבר לכך, המשרד מכיר לעומק פרמטרים נוספים שאינם נוגעים ישירות אל הנכס עצמו, אך יכולים להשפיע מאוד על מידת האטרקטיביות שלו ועל ערכו. אזור בו מתוכננת בנייה ממושכת, איכות מוסדות הלימודים, היתכנות עתידית לפינוי-בינוי וכו', כל אלה משפיעים מאוד על שווי הנכס ואינם ניתנים ל"בדיקה" בעת הסיור הפיזי בו. בזכות כל הידע הזה, משרד התיווך הוא האפשרות הטובה ביותר לחיפוש אחר עסקאות משתלמות במיוחד. בין אם מדובר בדירת מגורים קטנה ובין אם מדובר בדירות יוקרה, משרדי התיווך מצטיינים באיתור "מציאות" והתאמתן אל הקונים, על פי צרכיהם.

חתימת החוזה- השלב הסופי והאחרון

לבסוף, אחרי חיפושים, בדיקה, התייעצויות ובדיקה נוספת, הוחלט כי שני הצדדים מעוניינים בעסקה. בשלב זה, מתחיל אחד המרכיבים הנפיצים ביותר של התהליך, בגינו התפוצצו עסקאות רבות: שלב המו"מ. על פי רוב, הקונה נוקב במספר, המוכר נוקב במספר, ושני הצדדים מתגמשים אחד לקראת השני עד להגעה להסכמה. באידיאל, שני הצדדים יהיו מרוצים ממנה. אבל הרבה פעמים, שלב זה משתבש. קשה לצד המוכר להוריד מערך הנכס, וקשה לצד הקונה להעלות את המשכנתא אותה הוא עתיד לשלם. במקום להגיע להסכמה, כל צד מתבצר בעמדתו. משרד תיווך יכול, פשוטו כמשמעו, לתווך בין הצדדים. סיוע של גורם חיצוני ונוסף מקל מאוד על תהליך המו"מ, ומעלה משמעותית את הסיכויים כי התהליך יישא פרי וכי העסקה תחתם, לשביעות רצונם של כל הצדדים.

הדרך המהירה, היעילה והמשלמת ביותר להגיע לעסקת נדל"ן – היא להיעזר במשרד תיווך. אם ברשותך נכס למכירה או שחיפוש אחר נכס לקנייה מעסיק אותך, אנו באגמ נכסים חיפה נוכל לסייע לך בתהליך הרגיש והממושך הזה. לאחר בירור והבהרת הצרכים האישיים שלך, נלווה אותך בכל שלב בחיפוש, הבדיקה, ההתמקחות והחתימה, כדי למצוא את העסקה המתאימה והמשתלמת ביותר.